امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

.

مراسم تودیع و معارفه سید محمد علی سید ابریشمی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي استان قم؛ مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر نیاز ضروری به ایجاد شهرک صنعتی جدید نداریم ، گفت: کیفی سازی در شهرکهای صنعتی اولویت اصلی سازمان خواهد بود.

مهندس نعمت زاده افزود: شهرکهای صنعتی باید از حالت سنتی خارج شوند و به سمت خلاقیتها و نوآوریهای جدید گام بردارند.

وی خاطر نشان کرد: توسعه شهرکهای صنعتی بسیار مهم است و باید مزیتهای حضور در شهرکهای صنعتی به طور ملموس و برجسته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با ایجاد مزایای موثر باید صنعتگران را به سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی تشویق کنیم و طوری برنامه ریزی کنیم که مثلا ظرف 24 ساعت مشکلات زمین و زیرساختی صنعتگر مرتفع شود تا صنعتگر با میل و رغبت خود در شهرکهای صنعتی سرمایه گذاری کنند.

به گفته وی اجبار در سرمایه گذاری، مانع ایجاد نشاط سرمایه گذاری، اقتصادی در کشور می شود.

در ادامه مراسم معارفه معاون وزیر و مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، سید محمدعلی سید ابریشمی، خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکلاتی که سازمان در پیشرو دارد را بیان و در خواست کرد: یکی از معضلات و مشکلاتی که شهرکهای صنعتی با آن روبرو هستند اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی و خصوص سازی است که به پشتوانه وزاتخانه در صدد خروج شرکت شهرکهای صنعتی استانها  از لیست واگذاریها هستیم.

سید ابریشمی ادامه داد: تفکیک و شفاف سازی وظائف شرکت شهرکهای صنعتی استانها با سازمان صنعت، معدن و تجارت، مساعدت در زمینه تکمیل و بهره برداری واحدهای صنعتی نیمه تمام، فعال سازی واحدهای صنعتی به منظور صیانت از تولید در کوتاهترین زمان، تکمیل وظائف سازمان در زمینه ساختارهای تجاری، ایجاد ردیف بودجه خاص برای حمایت از صنایع کوچک، تقویت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از جمله مسائلی است که نیازمند رهنمودهای وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

در ادامه این مراسم فخراله مولایی مدیرعامل سابق سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران وظیفه‌ ذاتی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  را  تامین زیرساخت  در شهرکها  و نواحی صنعتی عنوان کرد و گفت: سازمان، حمایتهای خوبی در سطح ملی برای سرمایه گذاران در مناطق محروم در نظر گرفته است که بخش عمده ای از هزینه های ناشی از تولید را کاهش می دهد.

گفتنی است، در پایان مراسم از زحمات مدیرعامل سابق سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران قدردانی شد.

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم