امروز جمعه ۹۸/۹/۱۵

برند ثبت شده فرش دستباف قم در سازمان بین المللی مالکیت معنوی WIPO توسط وزير محترم صنعت، ...

.

در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف تهران، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت از ۵ برند ثبت شده جهانی فرش دستباف شامل قم، هریس، اصفهان، تبریز و خوی در سازمان بین المللی مالکیت معنوی WIPO رونمایی شد.

رئیس مرکز فرش ایران به هنگام رونمایی از این پنج برند، با بیان اینکه فرش دستباف ایران شهرت هنری و تجاری دارد و در بیش از 80 کشور عرضه می شود، تاکید کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه کپی برداری از این هنر- صنعت ایرانی، مالکیت معنوی فرش مناطق قم، هریس ، خوی ، تبریز ، و اصفهان در سازمان بین المللی مالکیت معنوی «وایپو» ثبت شده است.

رئیس مرکز ملی فرش همچنین با اشاره به عملکرد یکساله این مرکز گفت: سال گذشته خوشه های فرش دستباف در قم، خراسان شمالی و تبریز کلید خورد که تا پایان سال جاری با اجرائی شدن برنامه های عمل پیشنهادی این خوشه ها علاوه بر کاهش هزینه های تولید فرش دستباف در کشور ارزش افزوده این کالای نفیس نیز افزایش می‌یابد.

در این مراسم علاوه بر محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفیران کشورهای خارجی در تهران، روسای اتحادیه های فرش و صنوف مرتبط با فرش و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم حضور پیدا کردند.