امروز دوشنبه ۹۸/۷/۱

دومین همایش صنعت چوب استان قم برگزار می گردد

.

مديرعامل شركت شهركهای صنعتی استان قم از تبيين و معرفی نخستين شهرك صنعتی صنفی ثامن الائمه (ع) (قنوات) قم در دومين همايش صنعت چوب كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم؛ مهندس روح الله ابراهیمی در ديدار با عامل خوشه مبلمان قم اظهار داشت:

دومين همايش صنعت چوب استان قم با مشاركت اتحاديه درودگران و خوشه مبلمان استان و همكاری ساير دستگاه ها 19 اذر ماه در سالن اجتماعات وتوس برگزار مي گردد.

وي با اشاره به اهداف اين همايش گفت: دست اندركاران برگزاری اين همايش در تلاش هستند با تبيين دستاوردها و جايگاه صنعتی چوب، توانمندی استان را به نمايش گذاشته و اعلام نيازها و مشكلات خود به بخش دولتی برای جلب حمايت های آن ها را هماهنگ و جمعی داشته باشند.

وی منسجم عمل كردن فعالان صنعت چوب برای بالا بردن بهره وری و بهره گيری از سود حاصله از ظرفيت سازی های صورت  گرفته در اين صنعت در قم را از ديگر اهداف برشمرد و خاطر نشان ساخت: رصد ظرفيت های استان و كمك به واحدهای صنعتي برای جلوگيری از خروج ارزش افزوده اين صنعت از استان وظيفه خوشه كسب و كار مبلمان استان را دو چندان مي كند.

مديرعامل شركت شهركهای صنعتي قم يكي از فرصت ها و ظرفيت های استان قم در صنعت درودگری را وجود شهرك صنعتی صنفي ثامن الائمه(ع) (قنوات) دانست و گفت: شركت شهركهای صنعتي قم در راستای سياست های حمايتي خود از صنعت چوب اقدام به راه اندازی و استقرار فعالان صنعتي در اين بخش در شهرك صنعتي ثامن الائمه (ع) نمود و خوشبختانه اتحاديه و سرمايه گذاران پاسخ مناسبي به تلاشهای صورت گرفته به اين شركت دادند.

وی اضافه كرد: اين استقبال به گونه ای بود كه در كوتاه ترين زمان ممكن فاز نخست شهرك به متقاضيان واگذار گرديد و همزمان عمليات آماده سازی فاز دوم آغاز شد كه پيش بيني مي كنيم در كوتاه ترين زمان و قبل از سال جديد فاز دوم نيز در اختيار صنعتگران قرار گيرد.

مهندس ابراهيمي همچنين بر ضرورت همكاری نزديك عامل خوشه مبلمان قم با فعالان صنعت چوب استان تاكيد كرد و بيان داشت: اميدواريم با استقرار واحدهاي صنعتي بزرگ و به نام استان در اين شهرك ضمن اشتغالزايي قابل توجه، شاهد تبديل شدن شهرك صنعتي صنفي ثامن الائمه(ع) به عنوان قطب صنعتي و نمايشگاهي منطقه باشيم.

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم