امروز جمعه ۹۸/۸/۲۴

نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

.

مسوول روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: نمایشگاه دائمی فرش دستباف این استان 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ˈمحمد بداشتیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه سایت فرش دستباف قم 10 هکتار است افزود: در فاز نخست ساخت سالن نمایشگاهی این سایت در شش هزار متر در حال انجام است. 

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی سایت فرش یکی از مهمترین مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به قم می باشد.

بداشتی بیان داشت: دو میلیارد تومان اعتبار ملی، دو میلیارد تومان اعتبار استانی و دو میلیارد تومان نیز از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به اجرای این طرح تخصیص یافته است.

وی یادآور شد: احداث سایت نمایشگاهی فرش دستباف قم در دو فاز ایجاد خواهد شد که در فاز دوم نیز اماکن تفریحی و ورزشی و نیز بازارچه سنتی مرتبط با صنعت فرش به این مجموعه اضافه خواهد شد.

بداشتی ادامه داد: تاکنون کلیه اعتبار سفر مقام معظ رهبری به قم اختصاص یافته و نیز یک میلیارد و 627 میلیون تومان از اعتبار ملی این طرح نیز واریز شده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در بخش اعتبارات استانی تنها 150 میلیون تومان آن تخصیص یافته و یک میلیارد و 850 میلیون تومان دیگر باقی مانده است.

بداشتی با اشاره به اینکه قم از مراکز مهم و منحصر به فرد در تولید و کیفیت فرش دستباف است، گفت: راه اندازی چنین نمایشگاهی یکی از الزامات فرهنگی و اقتصادی برای این استان محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان امسال اسکلت بتنی سالن نمایشگاه نصب خواهد شد و با تخصیص اعتبارات تا سال آینده فاز اول به بهره برداری می رسد.

منبع: ایرنا