امروز جمعه ۹۸/۹/۱۵

چهارمین تور صنعتی خوشه فرش دستباف قم برگزار شد

.

تور بازدید از شانزدهمین نمایشگاه صادراتی فرش دستباف اصفهان، یکشنبه 22 دی ماه 1392 با حضور طراحان و نقاشان منتخب خوشه فرش دستباف قم، اعضای دفتر توسعه خوشه فرش و کارشناس صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان قم برگزار شد.

این تور با هدف آشنائی با وضعیت نمایشگاه فرش دستباف اصفهان و تعامل طراحان و نقاشان فرش دستباف قم با شرکت کنندگان در نمایشگاه و آشنایی با طرح های جدید و بروز فرش دستباف کشور وهمراهی با پروژه های دفتر توسعه خوشه فرش دستباف اجرا شد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، در ابتدا، از غرفه های تولید کنندگان فرش دستباف اصفهان، کاشان، نائین و استان های دیگر از جمله آذربایجان شرقی و غربی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، فارس، تهران و کرمان در نمایشگاه بازدید به عمل آمد و اعضای شرکت کننده در تور با آخرین طرح ها و نقشه های بروز شهرهای مختلف کشور آشنا شدند.

در حاشیه این نمایشگاه نیز جلسه ای با حضور انجمن طراحان و نقاشان فرش اصفهان و اعضای شرکت کننده در تور برگزار شد و حاضرین در جلسه به بحث و تبادل نظر در رابطه با طراحی و نقاشی فرش و مشکلات و مسائل پیش روی آن پرداختند و به ضرورت تعامل بیشتر بین انجمن طراحان و نقاشان قم و اصفهان تأکید کردند.

در ادامه نیز از غرفه های دانشگاه هنر اصفهان، طراحی هنرهای زیبا، شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، شرکت ریس تاپس تولید کننده نخ های پشمی و ابریشمی مورد نیاز فرش دستباف، و غرفه های تولید کنندگان قمی شرکت کننده در این نمایشگاه، بازدید به عمل آمد.

در غرفه شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، کارشناس شرکت شهرکهای صنعتی استان قم و عامل توسعه خوشه فرش دستباف قم به مذاکره با مسئول خوشه های این استان و لزوم تشکیل خوشه فرش دستباف اصفهان پرداختند و همکاری و تعامل دوجانبه بین شرکت شهرکهای صنعتی دو استان را به منظور توسعه خوشه فرش ضروری دانستند.