امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

طرح ایجاد ۱۰ هزار شغل در هنر-صنعت فرش / ارائه تسهیلات ۱۲ میلیونی

.

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تولید‌کنندگان فرش با اشاره به تهیه طرحی برای ایجاد ۱۰ هزار شغل برای قالیبافان گفت: این طرح در دست بررسی است و در صورتی که نهایی شود کمک بسزایی در امر اشتغال است.

عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم, با اشاره به اینکه موضوع اشتغال امری است که باید از سوی تمام دستگاه‌ها پیگیری شود گفت: طرح "اشتغال ارزان‌قیمت" را با ایجاد خوشه یا زنجیره در صنعت فرش در سراسر کشور دنبال کردیم.

 وی ادامه داد: در راستای این طرح قصد داریم برای 10 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد کنیم. قصد داریم در راستای این طرح تسهیلات 12 میلیون تومانی به ازای هر طرح و برای راه‌اندازی شغل پایدار به افراد ارائه کنیم.

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تولید‌کنندگان فرش دستباف بیان کرد: به منظور اینکه در این طرح تسهیلات ارائه شده به درستی به کار گرفته شود به هیچ کدام از قالیبافان به صورت پول نقد پرداخت نخواهد شد و قرار است اتحادیه‌‌های استانی و شهرستانی در سراسر کشور در قالب به‌بافی، تهیه مواد اولیه،‌ نظارت بر بافت، بازرگانی و آموزش تسهیلات را ارائه کنند.

بهرامی تاکید کرد: تمام کسانی که در این طرح مشغول فعالیت شوند بیمه خواهند شد. یکی از مشکلات متعدد قالیبافان در این طرح عدم بیمه آنها است. اشتغال 10 هزار نفری در این طرح بنا بر برنامه‌ریزی‌هایی که داریم ایجاد خواهد شد که 30 درصد از این ظرفیت را به جذب نیرو از کارگاه‌های متمرکز قالی‌بافی اختصاص داده‌ایم.

وی افزود: این طرح را به دفتر تعاونی‌های تولیدی وزارت کار ارائه کردیم و در صورتی که از سوی وزیر به تایید نهایی برسد در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها اجرایی خواهد شد.