امروز جمعه ۹۸/۹/۱۵

طرح اشتغالزایی ۱۰ هزار نفری هنر-صنعت فرش روی میز وزیر کار

.

مدیرعامل اتحادیه تولید کنندگان فرش دستباف با اشاره به اینکه طرح اشتغال ارزان قیمت روی میز منتظر ابلاغ ربیعی است گفت: ارائه تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی به ازای هر طرح و برای راه‌اندازی شغل پایدار یکی از مزایای اجرای این طرح است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالله بهرامی، با اشاره به اینکه طرح «اشتغال ارزان قیمت» روی میز ربیعی منتظر ابلاغ است گفت: این طرح 10 هزار شغل در صنعت فرش ایجاد می‌کند و به هر طرح پایدار 12 میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.

وی ادامه داد: قصد داریم در راستای این طرح برای 10 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد کنیم. ارائه تسهیلات 12 میلیون تومانی به ازای هر طرح و برای راه‌اندازی شغل پایدار یکی از مزایای اجرای این طرح است.

 بهرامی تاکید کرد: اکنون این طرح در قالب تفاهمنامه آماده شده است این تفاهم نامه بین صندوق مهر امام رضا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف ایران منعقد شده است و اکنون روی میز ربیعی منتظر امضاست.

 مدیرعامل اتحادیه تولید کنندگان فرش دستباف با تاکید بر اینکه در صورت تایید ربیعی برای تخصیص اعتبار صندوق مهر امام رضا می‌تواند اعتبارات لازم ارائه کند گفت: اضافه شدن 10 هزار اشتغال دائم به جمعیت بافندگان یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح  است. در اجرای این طرح نظارت‌هایی بر اتحادیه‌های شهرستانی و استانی صورت خواهد گرفت تا فرش‌ها مطابق با سلیقه مصرف کننده باشد تا پس از پایان بافت اتحادیه بتواند آن را از بافنده خریداری کند و مشکلات بازاریابی او برطرف شود.

 وی بیان کرد: ارائه تسهیلات 12 میلیون تومانی به ازای هر طرح و برای راه‌اندازی شغل پایدار یکی از مزایای اجرای این طرح است.

منبع: خبرگزاری تسنیم