امروز جمعه ۹۸/۸/۲۴

حجت الاسلام صالحی منش: احداث نمايشگاه و موزه فرش قم ضروری است

.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش استاندار قم در دیدار فعالان خوشه فرش استان قم با اشاره به توانمندی های این استان در عرصه فرش دستباف گفت: استان قم با توجه به ظرفيت ها و توانمندی های بسيار بالا، از پیشگامان كشور در عرصه توليد و صادرات فرش محسوب مي شود.

استاندار قم از تولید کنندگان فرش استان که موجب پيشرفت شگرف و تنوع در طرح فرش قم خصوصا فرش ابریشم شده اند قدردانی کرد و با اشاره به صادرات آن به سراسر جهان، خواستار روان سازي سرمايه گذاري و فعاليت اين بخش شد.

مقام عالی استان با اشاره به فعاليت مجموعه های مختلف مرتبط با تولید و عرضه ی فرش در استان، گفت: اين مراكز بايد با انسجام، هماهنگی و تعامل بيشتري در راستای مرتفع نمودن مشکلات این حوزه گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش احداث نمايشگاه و موزه فرش قم را يكي از مسائل مهم حوزه فرش استان برشمرد و افزود: توانمندی های ويژه و سابقه قم در هنر فرش دستباف، ضرورت احداث این مکان را دوچندان می کند.

وی با اعلام حمایت مجموعه مدیریتی استان از صنعت فرش استان قم خاطر نشان کرد: استانداری قم با وجود محدودیت منابع اعتباری ازهیچ تلاشی دریغ نمی کند، اما جهت اتمام این پروژه باید از توان بخش خصوصی نیز بهره مند شد تا هرچه زودتر شاهد شکوفایی بیش از پیش صنعت فرش قم باشیم.

 

تاریخ انتشار: 6 اسفند 1392

منبع: روابط عمومی استانداری قم