امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

حمایت صندوق مهر امام رضا (ع) از خوشه های کسب و کار استان قم

.

مدیر صندوق مهر امام رضا(ع) قم از اجرای طرح حمایت از خوشه های کسب و کار استان قم در سال جاری خبر داد.

مرتضی لیریایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی سال گذشته 511 فقره تسهیلات خود اشتغالی بالغ بر 61 میلیارد و 820 میلیون ریال توسط صندوق مهر امام رضا(ع) پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات کارفرمایی چهار مورد به ارزش 900 میلیون ریال بوده است، گفت: برای مشاغل خانگی نیز افراد متقاضی به بانک عامل معرفی شدند و 205 فقره به ارزش 10 میلیارد و 25 میلیون ریال بوده است.

مدیر صندوق مهر امام رضا(ع) قم در ادامه اظهار داشت: صندوق مهر امام رضا(ع) از خوشه های فرش دستباف، کفش و مبلمان در سال جاری حمایت می کند و در ادامه می تواند از خوشه‌های جدید هم حمایت کند.

وی با بیان این که سه خوشه سنگ و سوهان و رسانه نیز توسط شرکت شهرکهای صنعتی در قم شناسایی شدند، گفت: خوشه رسانه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی قم با تدوین چهار کتاب شناسایی شده که جهت توسعه، تدوین و بستر سازی خوشه‌ها اقدام موثری را انجام داده‌اند.

لیریایی در ادامه با بیان این که طرح‌های سطح بالایی در قم ارائه می‌شود، گفت: طرح‌هایی که به دست ما رسیده از میان چهار طرح برتر کشوری بهترین طرح در سال گذشته به استان قم اختصاص داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صندوق مهر امام رضا(ع) همچنین در نظر دارد طرحی را تحت عنوان حمایت و پشتیبانی از خوشه‌ها اجرا کند که یک حلقه از زنجیره تولید تا مصرف صنایع دستی را شامل شود.

مدیر صندوق مهر امام رضا(ع) قم ادامه داد: با توجه به این که در قم تولید صنایع دستی زیاد است و به نحو مطلوبی هم ارائه می‌شود اما متاسفانه بازار فروشی ندارد صندوق مهر امام رضا(ع) نقش حلقه مفقودی را بازی می‌کند به این نحو که محصول هنرمندان را خریداری می‌کند و به شخص خریدار وام داده می‌شود تا آثار صنایع دستی را خریداری کند.