امروز جمعه ۹۸/۸/۲۴

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم عنوان کرد: درخشش هنر-صنعت فرش دستباف قم در چین

.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با اشاره به درخشش فرش دستباف قم در نمایشگاه چین گفت: یکی از اهداف سفر به چین انتقال دانش و تکنولوژی در راستای تولید محصولات ارزنده است.

روح‌الله ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم به سفر اخیر خود به همراه تعدادی از مدیران استانی به گانسوی چین اشاره و اظهار داشت: در سال 85 در راستای مبادلات تجاری، میان استان قم و گانسوی چین رابطه‌ خواهرخواندگی ایجاد شد که اعزام هیئت کنونی به این استان در ادامه روابط گذشته بوده است.

وی با اشاره به نشستی که با سرمایه‌گذاران استان گانسوی چین برگزار شد گفت: در این نشست در خصوص استقرار واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در این شهرک‌ها گفت‌و‌گوهایی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم یکی از اهداف سرمایه‌گذاری خارجی در شهرک‌های صنعتی را انتقال تکنولوژی و دانش عنوان و تصریح کرد: در این نشست در زمینه IT و صنایع "هایتکس" صحبت‌هایی صورت گرفت که هدف اصلی از این گفت‌و‌گوها انتقال دانش و تکنولوژی به شهرک‌های صنعتی استان است.

وی ابراز داشت: نتایج سفر و توافق‌ها در سفر بعدی هیئت چینی به قم مشخص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم مشارکت در تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان را یکی از رویکردهای سفر به گانسوی چین عنوان کرد و گفت: در این زمینه با سه شرکت در حوزه پیمانکاری مذاکراتی صورت گرفت که توافقاتی هم به همراه داشت.

ابراهیمی با اشاره به استقرار واحدهای صنعتی و تکمیل زیرساخت‌ها افزود: هدف اصلی مذاکرات و مبادلات تجاری انتقال دانش و تکنولوژی است تا بدین ترتیب فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در استان قم فراهم شود.

وی به برگزاری نمایشگاهی با عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گانسوی چین اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه یکی از غرفه‌ها مخصوص عرضه محصولات استان قم بود که فرش دستباف استان در میان آنها می‌درخشید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم اضافه کرد: در این نمایشگاه برخی محصولات منطقه اقتصادی سلفچگان، محصولات تولیدی استان قم در زمینه مواد غذایی و صنایع پتروشیمی هم به نمایش گذاشته شده بودند.

ابراهیمی فرش دستباف استان را یکی از زیباترین و پرطرفدارترین محصولات نمایشگاه خواند و تصریح کرد: گرچه چینی‌ها توانسته‌اند به عرصه‌های مختلف وارد شوند، اما هنوز در زمینه فرش دستباف عقب هستند.

گفتنی است استاندار قم به همراه هیئتی 42 نفره که 32 نفر آنها مسئولان و تجار قمی و همچنین اعضای اتاق بازرگانی استان بوده و 10 نفر دیگر هم مسئولان ادارات بودند در سفری پنج روزه به چین به مذاکرات در عرصه‌های گوناگون پرداختند.

هدف اصلی از این سفر توسعه عمرانی و صنعتی و همچنین معرفی و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بوده است که نتایج مذاکرات در سفر بعدی هیئت چینی به استان قم مشخص می‌شود.