امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

حضور خوشه فرش دستباف قم در بیست و سومین نمایشگاه فرش تهران با 85 غرفه

.

ابوالفضل رجبیان در گفتگو با مهر، با اشاره به آغاز به کار بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف از اول شهریورماه در تهران عنوان کرد: استان قم حضور چشمگیر در این نمایشگاه خواهد داشت و در حال حاضر تقریبا 85 غرفه در این نمایشگاه برای تولید کنندگان استان قم در نظر گرفت شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه فرش تهران جزو چند نمایشگاه بزرگ و بر‌تر در دنیا است، ابراز داشت: تقریبا یک ششم از غرفه‌های این نمایشگاه در اختیار تولید کنندگان قمی است.

رئیس اتحادیه صادر کنندگان فرش دستباف استان قم با بیان اینکه عمده تولید استان قم فرش ابریشم است، ابراز داشت: استان قم با توجه به اینکه سابقه چندانی در بافت فرش ابریشم ندرد اما توانسته به خوبی با سایر شهرهای ایران که دارای قدمت در بحث فرش دستباف هستند رقابت کند.

صادرات فرش قم به اروپا

وی عمده صادرات فرش قم را به کشورهای خلیج فارس و اروپا عنوان کرد و ادامه داد: در آسیا نیز ژاپن از جمله کشورهایی است که فرش قم در آن طرفداران فراوانی دارد و به همین دلیل استان قم 20 نفر مهمان از ژاپن را به نمایشگاه تهران دعوت کرده است.

وی ادامه داد: همچنین مهمان‌هایی از امارات، کانادا و آلمان نیز از سوی اتحادیه فرش قم با هزینه این اتحادیه به نمایشگاه دعوت شده‌اند تا بتوانند در این نمایشگاه شرکت کرده و تولیدات فرش قم را بازدید کنند.

منبع: خبرگزاری مهر