امروز جمعه ۹۸/۹/۱۵

حضور چشمگیر خوشه فرش دستباف قم در بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف تهران

.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قم از حضور چشمگیر خوشه فرش دستباف قم در نمایشگاه فرش تهران خبر داد.

روح الله ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری بیست و سومین نمایشگاه فرش تهران از اول تا ششم شهریورماه گفت: در این نمایشگاه 85 عضو خوشه فرش دستباف قم حضور داشتند، که این تعداد افزایش 20 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

وی به برگزاری تور بازدید از نمایشگاه فرش تهران خبر داد و عنوان کرد: این تور به منظور آشنایی طراحان و نقاشان فرش دستباف قم با طرحهای جدید و بروز فرش دستباف کشور و همراهی با برنامه های عملیاتی دفتر توسعه خوشه فرش برگزار شد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم ادامه داد: بازدید از غرفه اختصاصی دفتر توسعه خوشه فرش دستباف قم، سالن اختصاصی مرکز ملی فرش ایران، بازید از غرفه های شرکت بوریا و نرم افزار طراحی نقش ساز، انجمن طراحان و نقاشان فرش سایر استانها، شرکت ایده ورزان سیستم، اتحادیه تعاونی های فرش دستباف قم و غرفه های تولید کنندگان منتخب استان قم از جمله برنامه های این تور بود که با حضور 15 عضو خوشه فرش قم برگزار شد.

ابراهیمی در ادامه به فعالیت های مثبت خوشه فرش قم در این نمایشگاه اشاره و ابزار داشت: دفتر توسعه خوشه فرش دستباف قم نیز به منظور معرفی دستاوردهای خود و انجام امور دبیرخانه خوشه های فرش دستباف کشور، همچنین تعامل بیشتر با مرکز ملی فرش ایران، اعضاء خوشه و شرکت های ارائه  دهنده خدمات تخصصی مشاوره در این نمایشگاه غرفه ای مشترک با دفتر توسعه خوشه فرش گلستان داشت.

وی آشنایی طراحان و نقاشان فرش قم با طرح ها و نقشه های جدید و بروز سایر استان ها، اعتمادسازی بیشتر در بین طراحان و نقاشان و ایجاد حس همکاری بین حاضرین در تور و دفتر توسعه خوشه فرش دستباف قم، فرهنگ سازی و زمینه سازی ایجاد مرکز طراحی و نقاشی در قم را از جمله دست آوردهای برگزاری این تور عنوان کرد.

ابراهیمی انجام مذاکرات با مرکز ملی فرش ایران در راستای تعامل طرفین، تعامل با انجمن طراحان و نقاشان استانهای دیگر، بحث و تبادل نظر بین اعضاء تولید کننده خوشه و طراحان و نقاشان با مراجعه حضوری به غرفه ها و رایزنی با شرکتهای ارائه دهنده خدمات آموزشی تخصصی طراحی و نقاشی فرش دستباف را از دیگر اهداف تحقق یافته این تور عنوان کرد.

 

تاریخ انتشار: 9 شهریور 93

منبع: خبرگزاری مهر