امروز جمعه ۹۸/۹/۲۲

نامه وزیر صنعت به جهانگیری برای حمایت از فرش دستباف ایرانی

.

وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور خواستار استفاده از فرش دستباف ایرانی در مراسم رسمی کشور شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، محمدرضا نعمت زاده در این نامه ضمن سپاس از توجه و تاکید ریاست جمهوری و هیات دولت به ترویج و بهره گیری از کالاهای داخلی آورده است: فرش دستباف ایران همواره به عنوان یکی از میراث کهن این سرزمین علاوه بر کارکردهای اشتغالزایی، ارزآوری و اقتصادی، دارای وجوه ارزشمند فرهنگی و هنری بوده و می تواند به عنوان برند ملی کشورمان معرف سفیر و پیام رسان شایسته ای به جهانیان باشد.

نعمت زاده در این نامه که به پیشنهاد مرکز ملی فرش ایران نگاشته شده از جهانگیری خواسته است تا با توجه به شرایط کنونی که دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه در حال استفاده از داشته های هویتی مشترک هستند، مواردی را اجرایی کند.

استفاده از فرش دستباف ایران برای تزیین و صحنه آرایی مراسم رسمی کشور (همایش های ملی و بین المللی، سخنرانی های رییس و اعضای هیات دولت و...)، استفاده از فرش دستباف ایرانی در دفاتر کار و محل دیدارهای رسمی مقامات دولتی و نیز تاکید بر استفاده از فرش دستباف ایرانی در هدایای تقدیمی دولت به مهمانان برون مرزی از جمله این پیشنهادهاست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرده است ثبت این میراث کهن و پویا در قاب دوربین رسانه ها بتواند تصویری شایسته در اذهان مخاطبان داخلی و خارجی پدید آورد و کارکردی موثر در دیپلماسی هنری کشور ایفا کند.

تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1394