امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

حضور فعال صادرکنندگان قمی در بازارهای جهانی

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احمد امیرآبادی فراهانی در آیین گرامیداشت روز ملی صادرات که در اتاق بازرگانی استان قم برگزار شد اظهار کرد: صادرات مسئله مهمی برای همه کشورهاست و شاخص رشد و ثبات اقتصادی در همه کشورها محسوب می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث واردات قوانین تسهیل کننده است افزود: در واردات هم با مشکلاتی به خصوص در بحث کالاهای استراتژیک مواجه هستیم.

‌امیرآبادی با تأکید بر اینکه قوانین و مقررات صادرات نباید خلق الساعه باشد خاطرنشان کرد: با ثبات در قوانین صادرات و تسهیل قوانین، صادرکنندگان می‌توانند برنامه‌ریزی طولانی مدت و مطمئن داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: دو لایحه مهم تنظیم مقررات مالی دولت و لایحه خروج از رکود که کار کارشناسی آن در مجلس انجام شده است در دستور کار مجلس قرار دارد.

وی بابیان اینکه این دو لایحه کمک زیادی به گشایش اقتصادی کشور می‌کند، خاطر نشان کرد: قم چهار راه مواصلاتی کشور است و منطقه ویژه اقتصادی است که به دنبال گرفتن بندر خشک برای کمک به صادرات قم هستیم.

امیرآبادی با اشاره به اینکه به دلیل وجود راه آهن در قم، این استان می‌تواند یکی از صادر کنندگان قوی در داخل و به خارج کشور باشیم گفت: در گذشته استان قم یکی از مهم‌ترین صادر کنندگان فرش بوده است و هم اکنون نیز پیشرفت‌های خوبی در این بخش دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تولید کنندگان قمی می‌توانند بازار کشورهای همسایه را بگیرند و در کنار آن باید به دنبال بازارهای جدید در آسیای میانه و کشورهای شرقی باشیم و همسایگان را از دست ندهیم.

وی با عنوان اینکه فعالان اقتصادی طرح‌هایی که می‌توان در مجلس شورای اسلامی ارائه شوند را به نمایندگان ارسال کنند گفت: برای اجرایی شدن این طرح‌ها همه تلاش خود را در مجلس انجام می‌دهیم.

امیرآبادی افزود: در حال حاضر همه کارها در دولت در حال رسیدن به یک ثبات هستند و باید با کمک به دولت به حل مشکلات مردم و فعالان اقتصادی کمک کنیم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به حقوق حقه ملت اصرار داریم افزود: برای مبارزه با دشمن باید برنامه ریزی داشت و تا با دفاع مناسب در این جنگ اقتصادی مردم ایران از این جنگ سربلند بیرون آیند.

منبع: خبرگزاری تسنیم