امروز جمعه ۹۸/۹/۲۲

دومین همایش چهره های ماندگار فرش دستباف قم برگزار می شود

.

دومین همايش چهره های ماندگار فرش استان قم با عنوان آئین بزرگداشت استاد رشتی زاده به همت شركت شهركهای صنعتي استان قم، دفتر توسعه خوشه فرش دستباف و فعالان صنفی فرش استان روز پنج شنبه 6 آذرماه ساعت 18:30 در مجتمع وتوس قم برگزار خواهد شد.

مديرعامل شركت شهركهای صنعتي قم در این رابطه اظهار داشت: هدف از برگزاری اين همايش تكريم و ارج نهادن به هنرمندی عزیزانی است كه امروز الگوی جوانان و فعالان فرش دستباف استان قم می باشند.

طیبی نژاد افزود: تعامل عامل توسعه خوشه با فعالان هنر- صنعت فرش دستباف قم از تأمين كننده مواد اوليه تا بافندگان و تولید کنندگان و صادر كنندگان و مصرف كنندگان، آشنايي با اهداف توسعه خوشه، ارائه گزارش کلی عملکرد دفتر توسعه خوشه و رسيدن به هدف و برنامه مشترک از دیگر اهداف اين همايش است.

وی با بيان اينكه استان قم بعنوان يكي از قطب های توليد فرش دستباف ایران و مهد توليد فرش دستباف ابريشم كشور در جهان شناخته شده است گفت: می بايست برنامه ها و چشم اندازهايی برای خوشه و فعالان اين هنر صنعت در استان مطرح گردد كه در خور شأن و جايگاه آن باشد.

طیبی نژاد توضيح داد: حفظ و تكريم شخصيت پيشكسوتان در هر حرفه و صنعتی بعنوان سرمايه های انساني و تجربی در كنار ابعاد معنوی و شخصيتی آن از اهميت ويژه ای برخوردار است، لذا بدنبال آن هستيم تا در اين همايش از پيشكسوتان و هنرمندان و شاغلین برگزیده در 7 رسته مختلف کاری تجليل كنيم.

گفتنی است این همایش به مناسبت تقارن با چهلمین روز درگذشت استاد رشتی زاده با عنوان آئین بزرگداشت استاد رشتی زاده برگزار می شود. بدبن منظور کمیته برگزاری این همایش با محوریت بخش خصوصی و عضویت عامل توسعه خوشه فرش دستباف قم تشکیل شده و برنامه ریزی هایی جهت برگزاری هرساله این همایش با عنوان همایش استاد رشتی زاده انجام شده است. تشکیل این کمیته بیانگر فرهنگ سازی مناسب تیم توسعه و پذیرش ذینفعان خوشه بوده است، چرا که این همایش پیرو برگزاری مطلوب و اثربخش اولین همایش چهره های ماندگار فرش دستباف قم درسال گذشته ولیکن به پیشنهاد ذینفعان، برگزار می شود.