امروز دوشنبه ۹۸/۷/۱

سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف برگزار می شود

.

سومین دوره از مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف ایران با معرفی آثار برگزیده سوم تا نهم مرداد 1394 در محل موزه فرش ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ این دوره از مسابقه به همت مرکز ملی فرش ایران و اجرای انجمن علمی فرش ایران و با همکاری انجمن های طراحان و نقاشان و ادارات فرش استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، گلستان، همدان، لرستان، کرمان، فارس، خراسان رضوی و قم برگزار شد.

به اساس گزارش رسیده از دبیرخانه جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف، بیش از 300 اثر طراحی و نقاشی در دو بخش حرفه ای و دانشجویی به بخش ملی راه یافته اند که پس از انجام داوری نهایی در هر بخش به نفرات برگزیده در گروه های طراحی گردان، رنگ و نقطه سنتی، رنگ و نقطه کامپیوتری و طراحی شکسته جوایز نفیسی اهدا می شود.

لازم به ذکر است آیین تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در دو بخش حرفه ای و دانشجویی، روز سوم مردادماه ساعت 14:30 تا  16 در محل آمفی تئاتر موزه فرش ایران برگزار خواهد شد.

علاقمندان می توانند از نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره از تاریخ سوم تا نهم مردادماه در طبقه دوم موزه فرش از ساعت 9 تا 16 بازدید کنند.

گفتنی است؛ کتاب آثار منتخب جشنواره دوم و سوم طرح و نقشه فرش همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایران رونمایی خواهد شد.