امروز جمعه ۹۸/۹/۲۲

برگزیدگان جشنواره ملی طرح و نقشه فرش تقدیر می شوند

.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ این دوره از مسابقه به همت مرکز ملی فرش ایران و اجرای انجمن علمی فرش ایران و با همکاری انجمن های طراحان و نقاشان و ادارات فرش استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، گلستان، همدان، لرستان، کرمان، فارس، خراسان رضوی و قم برگزار شد.

به اساس گزارش رسیده از دبیرخانه جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف، 309 اثر از یازده منطقه کشور از آثار طراحی و نقاشی در دو بخش حرفه ای و دانشجویی به بخش ملی راه یافته اند که به نفرات برگزیده در گروه های طراحی گردان، رنگ و نقطه سنتی، رنگ و نقطه کامپیوتری و طراحی شکسته جوایز نفیسی اهدا می شود.

داوری سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف را خوشگفتار، علی خلیقی، جعفر قلی دادخواه، فرهاد نامی، محمد علی رجبی و تورج ژوله بر عهده داشتند.

شایان ذکر است؛ تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه 70 اثر است که به مدت یک هفته در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

همچنین آیین تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در دو بخش حرفه ای و دانشجویی، روز سوم مردادماه ساعت 14/30 در محل آمفی تئاتر موزه فرش ایران برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند از نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره از تاریخ سوم تا نهم مردادماه در طبقه دوم موزه فرش از ساعت 9 تا 16 بازدید کنند.

گفتنی است؛ کتاب آثار منتخب جشنواره دوم و سوم طرح و نقشه فرش همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایران رونمایی خواهد شد.