امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

برگزاری انتخابات کميته جوانان فرش دستباف استان قم

.

عصر روز دوشنبه 4 بهمن ماه نخستين گردهمايي و انتخابات کميته جوانان اتحاديه صادرکنندگان فرش دستباف استان قم در سالن همايش امام علي (ع) اتاق بازرگاني قم برگزار شد.

دو اتحاديه صادرکنندگان و توليدکنندگان فرش دستباف استان قم دوشنبه شب ميزبان جوانان جامعه بزرگ هنر و صنعت فرش استان خود بودند تا تعامل و وفاق گروهي و ترکيبي از تجربه و ايده‌هاي نو به راهکارهاي جديدي در راستاي هرچه بهتر شدن توليد کمي و کيفي فرش دستباف ابريشمي قم برسند و با ترکيبي منسجم تر اين هنرو صنعت را حفظ کنند.

در اين گردهمايي رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروش فرش دستباف استان قم حضور حداکثري دو صنف را نشانه انسجام و اتحاد اين دونسل فعال در حوزه فرش دانست.

غلامرضا اخوان اظهارداشت: برگزاري 12 نمايشگاه فرش با همکاري دواتحاديه، تشکيل شوراي مزد که خود آغازگر چنين فعاليتي در ديگر استان ها بود، صدور 27 هزار کارت قاليبافي و بيمه 10 هزار نفر قاليبافان نمونه از فعاليت‌هاي صنف فرش دستباف بوده که قطعاً اگر همراهي و همدلي دو اتحاديه نبود به ثمر نمي نشست.

وي با اشاره به انتخابات کميته جوانان فرش استان تصريح کرد:تجربه پيشکسوتان در کنار نيرو و فکر جوانان ترکيب منسجمي خواهد بود که به اميد پروردگار شاهد درخشش و رونق هرچه بيشتر فرش دستباف استان باشيم.

رئيس اتحاديه صادرکنندگان فرش دستباف استان نيز در اين نشست با ابراز خرسندي از حضور جوانان وهمراهي پيشکسوتان از تشکيل اين کميته اظهارداشت : اگر امروز جامعه فرش دستباف در سطح کشوري و استاني آبرويي کسب کرده اند به اتکاي همدلي بين اعضاء دو اتحاديه بوده که در هر تصميم گيري مصمم و حامي يکديگر بوده اند.

 ابوالفضل رجبيان اين حضور پررنگ را احترام به تصميمات صنف دانست و بيان داشت: توصيه من به جوانان اين است که با اتحاد و همدلي و همبستگي همراه با احترام به بزرگان و پيشکسوتان رفتار و تعامل کنند.

وي تصريح کرد: جوانان بازوي اتحاديه ها مي باشند ، در حال حاضر 160 تشکل زير مجموعه اتاق بازرگاني ايران است که امورات آنها توسط جوانان پيگيري مي شود حق گرفتني است و نه داداني ، بنابراين جوانان خانواده بزرگ فرش استان قم بايد به دنبال خلق ايده هاي جوان باشند و با استفاده از نيروي جوان خود در جذب بودجه و کاربرد اصولي آن تلاش کنند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: اتحاد و انسجام فرش دستباف استان را به اينجا رسانده و اميد داريم جوانان اين اتحاد را چندين برابر کنند.

دبير کميته جوانان اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف در اين نشست با ابراز خرسندي از حرکت سريع اتحاديه فرش استان قم در خصوص راه اندازي کميته جوان استان گفت: تشکيل اين کميته با تکيه بيشتر بر خرد جمعي است و مي بايست گفتگو هدفمند بين اعضاء کميته و هيات مديره برقرار باشد .

مرتضي ميري، اتحاديه فرش قم را فعالترين اتحاديه و پيش قدم در هر امري نسبت به ساير استان ها نام برد و افزود: هدف ما اين است که در ارتباط نزديک در راستاي تعالي هرچه بيشتر اين هنر بومي و ملي گام برداريم .

ميري ابراز اميدواري کرد که با تشکيل کميته جوانان، اعضاي اين کميته زير نظر هيات مديره محترم دو اتحاديه کارهاي جديد انجام دهند.

دبير اجرايي اين گردهمايي و عضو هيات رئيسه اتحاديه صادرکنندگان فرش دستباف استان قم همدلي و هماهنگي بين دو اتحاديه را قابل تقدير دانست و تصريح کرد : اين وحدت و انسجام نسبت به ساير استان هاي کشور مثال زدني است.

جواد کاظمي خاطر نشان کرد: در دهه اخير فرش دستباف از کيفيت بالايي برخوردار بوده است و خوشبختانه فرش قم شهرت جهاني داشته است .

وي با بيان آنچه سبب غرور جامعه فرش دستباف استان است تنها بحث کيفيت نيست اذعان داشت : فرش قم به خاطر وجود افرادي شريف با صفات اخلاقي برجسته و جواناني با اخلاق از بدنه اين هنر وصنعت جلوه خاص پيدا کرده است .

 کاظمي به دستورالعمل و فوريت اجرايي شکل گيري کميته جوانان فرش اشاره کرد و افزود: قطعاً دوستان جوان ما بادرايت دراين مسير گام برميدارند ، چراکه اگر اخلاق را رعايت نکنيم اين کار عبس و بيهوده است پس به ثمر نشستن اهداف اين کميته همدلي ، اخلاق ومهرباني بين دوستان را مي طلبد .

وي با اشاره به عملکرد و تلاش هاي اعضاي هيات رئيسه دو اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش استان ؛ تشکيل شوراي مزد را افتخار صنف خود دانست وتاکيد کرد:کميته جوانان فرش دستباف با احترام به تمامي بزرگان و پيشکسوتان از نيروي فکر و جواني خود در راستاي ارتقاء وضعيت اين هنر و صنعت استفاده کنند.   

همچنين راد و زاهدي از اعضاي هيات رئيسه اتحاديه صادرکنندگان فرش استان در اين نشست حضور جوانان خوش فکر را در ارتقاي سطح کيفي و کمي فرش دستباف و تخصيص و دريافت بودجه ضروري دانسته وخواهان احترام، همدلي و همراهي اعضاء اين کميته شدند.

در ادامه اين گردهمايي انتخابات کميته جوانان در مجموع 1440 راي انجام گرفت و امير ارمي، محمد رشتي زاده، علي اکبر کوهستاني، ابوالفضل حدادي، مسعود محمدبيگي، جواد الياسي، هادي گاييني راد، مجيد اخوان، علي جورابچي، محمدباقر کوهستاني، رضا جانقربان، محسن جيلاني، مجيد جهاني، مجيد لعلي و سهيل بيگدلي 15 نفر برگزيده شدند.

شايان ذکر است در پايان اين مراسم از طرف کميته جوان اتحاديه صادرکنندگان و توليدکنندگان ايران دو جلد نفيس از کلام الله قرآن به رؤسای اتحاديه های صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش استان قم به رسم تقدير و يادبود اهدا گرديد. 

منبع: سایت اطلاع رسانی فرش ایران