امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

تاکید استاندار قم بر لزوم همكاری و هم دلی در جهت رفع موانع سرمايه گذاری در استان

.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرک های صنعتی استان قم،‌ استاندار قم در ديدار مديرعامل و مديران شركت شهرک های صنعتی استان قم بر لزوم رفع موانع سرمايه گذاری در استان تأكيد كرد.
حجت الاسلام و المسلمين صالحی منش، ضمن تشكر از اقدامات صورت گرفته در مديريت هاي قبلي شهرك هاي صنعتي و از فعاليت هاي صورت گرفته در مديريت مهندس طيبي نژاد تقدير نموده و از مدير و مديران شركت شهرك هاي صنعتي خواست تا با همت و عزم بيشتر در جهت حراست و حمايت از سرمايه هاي ايجاد شده در شهرك ها در جهت رشد و توسعه و ايجاد اشتغال تلاش نمايند.
وي همچنين با تأكيد بر همكاري كليه دستگاه ها و بانک هاي استان گفت: حركت در جهت رشد اقتصادي نيازمند برطرف كردن موانع مي باشد كه اين مهم جز با تلاش، پشتكار و دلسوزي مسئولان ميسر نيست و مي بايست در جهت تسهيل امور و برطرف كردن موانع پيشرفت حركت كنيم.
استاندار قم در بخشي ديگر از سخنان خود، قيمت حق بهره برداري زمين در شهرك هاي صنعتي استان را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: تأمين برق، آب و ديگر زيرساختها در شهرك هاي صنعتي هزينه بر است و در واقع مبلغ دريافتي از سرمايه گذاران قيمت زمين نيست بلكه هزينه تأمين زيرساخت هاي صنعتي است.
حجت الاسلام و المسلمين صالحي منش بر تأمين زيرساختهاي شهرك هاي صنعتي استان قم بالاخص آب تأكيد كرد و گفت: با توجه به شرايط كشور و گذار از مرحله ركود و ايجاد تحول اقتصادي نيازمند توسعه شهرك هاي موجود هستيم كه حتماً پيگيري لازم در خصوص افزايش سهم صنعت از آب استان را در دستور كار قرار خواهيم داد.
مهندس طيبي نژاد نيز با تأكيد بر شعار سال بر همدلي و همزباني دولت و ملت تأكيد كرد و گفت: ان شاء الله امسال بتوانيم با حمايت و همكاري مسئولان استاني بتوانيم مشكلات پيش رو را برطرف نمائيم.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان قم حمايت از صنايع كوچك را مهم دانست و گفت: باتوجه به اينكه بيش از 90 درصد از صنايع كشور و بيشترين اشتغال را صنايع كوچك تشكيل مي دهند،‌ ارائه تسهيلات توسط بانك هاي عامل بسيار حائز اهميت بوده همكاري بيشتر بانك ها در اعطاي كمك هاي فني و اعتبار و نوسازي صنايع را مي طلبد.
مهندس طيبي نژاد،‌ همچنين شهرك هاي صنعتي را مجموعه كاملي از امكانات مورد نياز جهت ايجاد يک محيط امن و سالم براي سرمايه گذاري دانست و گفت: با ايجاد و احداث امكانات استاندارد و لازم در يك شهرك صنعتي، سرمايه گذار مي تواند به راحتي و با كمترين هزينه در مسير توليد قرار گيرد.
وي فرآيند قيمت گذاري زمين در شهرك هاي صنعتي را بر اساس هزينه هاي انجام شده در زيرساختها دانست و گفت: مبلغ پرداخت شده توسط سرمايه گذاران در شهرك ها قيمت حق بهره برداري و حق انتفاع است و قيمت بر اساس هزينه خدمات ايجاد شده در شهرك و قيمت تمام شده مي باشد.
در ادامه اين ديدار مهندس طيبي نژاد، معاونين و مديران شركت گزارشي از عملكرد سال 93 را به استماع استاندار رساندند.