امروز جمعه ۹۸/۹/۲۲

برنامه عملیاتی خوشه کسب و کار فرش دستباف قم آغاز شد

.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، جمعی از فعالان صنعت فرش قم شامل طراحان، نقاشان فرش دستباف ‌و عامل خوشه فرش دستباف قم در قالب تور صنعتی از اتحادیه و مراکز فعال در این بخش در استان اصفهان بازدید کردند.

روح‌الله ابراهیمی اظهار داشت: خوشبختانه شرکت شهرک‌های صنعتی قم بعد از تجربه موفق در خوشه کسب و کار کفش ماشینی، خوشه فرش دستباف را فعال کرد و هم‌اکنون مطالعات شناختی آن به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه عملیاتی خوشه کسب و کار فرش دستباف قم آغاز شده است گفت: رسیدن به اهداف مدنظر در چشم‌انداز خوشه نیازمند همکاری و مشارکت کلیه ذی‌نفعان فرش است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم تصریح کرد: در ادامه فعالیت‌های این خوشه دفتر توسعه آن در قم راه‌اندازی شده که پیگیر برنامه‌های تدوین شده در برنامه توسعه‌ای خوشه است.

وی اضافه کرد: یکی از راه‌های نزدیک کردن فعالان فرش دستباف قم برگزاری تورهای بازدید از فعالان این صنعت در نقاط مختلف کشور و حتی رقبای خارج از کشور و رصد آخرین وضعیت و پیشرفت‌های حاصله در این بخش است که نخستین تور توسط معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک‌های قم در اصفهان برگزار شد.

در این تور یک روزه فعالان فرش دستباف قم با اتحادیه فروشندگان فرش اصفهان و تولیدکنندگان فرش منتخب این شهر به گفت‌وگو پرداخته و از چند واحد تولیدی بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری فارس