امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

از هنرمندان و پيشكسوتان طرح و نقشه فرش دستباف قم تجليل شد

.

يونس عالي پور با حضور در مراسم اختتاميه «نمايشگاه ومسابقه طرح و نقشه فرش دستباف قم» از هنرمندان طراح و پيشكسوتان فرش دستباف قم با اهداء لوح و جوائز، تجليل بعمل آورد.

عالي پور ضمن تقدير ازانجمن هنرمندان طراح و نقاش فرش استان قم به جهت برگزاري مسابقات، بر برپايي نمايشگاههاي نظير اين نمايشگاه به صورت سالانه دو مرتبه، تاكيد نمود و گفت: با توجه به جايگاه ويژه فرش دستباف قم درسطح ملي لازم است جهت شناساندن هرچه بيشتر اين برند ملي برنامه هاي فزاينده اي براي ارتقاء فرش استان صورت پذيرد.

ايشان به سه نفر اول مسابقه با توجه به داوريهاي صورت پذيرفته توسط اساتيد دانشگاهي و تجربي استان لوح و جايزه اهدا نمود: كه در رشته طراحي داوود فراهاني؛ در رشته نقاشي حسن عليزاده و در رشته استفاده از نرم افزارهاي رايانه اي در طراحي و نقاشي هادي دنياديده به ترتيب جوايز اين مسابقه را از آن خود نمودند.

وي در ادامه مراسم با اهداء لوح از اساتيد صاحبنظر وپيشكسوت در عرصه طراحي و نقاشي فرش از آقايان عباس سنگاني، حاج رضا ارمي، يدا... بني حسن، محسن مقدادي ، داوود كلهر ، غلامرضا اخوان وعلي اصغر خوشگفتارمقدم بعنوان تلاشگران برگزاري نمايشگاه و مسابقه طرح و نقشه فرش تقدير نمود.

گفتني است «مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف» 9 روز در قم برپا شد و در اين نمايشگاه 400 طرح و نقش فرش دستباف در نگارستان اشراق در معرض ديد عموم قرار گرفت.

منبع: پايگاه اطلاع رساني وزارت صنعت، معدن و تجارت