امروز جمعه ۹۸/۹/۱۵

عملیات اجرایی احداث نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم آغاز شد

.

طی مراسمی با حضور استاندار قم و جمعي از مسئولين و فعالان عرصه فرش دستباف قم، كلنگ پروژه نمايشگاه دائمي فرش دستباف قم به زمين زده شد. اين نمايشگاه بعد از عوارضي قم-  تهران در زميني به مساحت 10 هكتار احداث مي شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم، کرم رضا پیریایی در مراسم کلنگ زنی نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم طی سخنانی ضمن ابراز خرسندي از آغاز عمليات اجرايي ساخت اين نمايشگاه، اظهار كرد: توانمندي هاي ويژه و سبقه قم در زمينه هنر فرش دستباف، احداث چنين مكاني را ضروري كرده است. وي با بيان اين كه با پيگيري ها و تلاش متوليان بايد اين نمايشگاه تا پايان سال به مرحله بهره برداري برسد، افزود: هنگامی مردم از ما راضی می‌شوند که به وعده‌هایی که داده‌ایم عمل کنیم.

استاندار قم با تاكيد بر لزوم رفع موانع موجود در مسير رونق فرش دستباف قم، به تلاش هاي صورت گرفته در اين زمينه اشاره و تصريح كرد: بايد با كمك همه دستگاههاي دست اندركار و بهره‌گیری از علم روز، این صنعت مهم و حیاتی استان را جانی دوباره بخشیم. پيريايي مجموع اعتبارات پيش بيني شده براي ساخت نمايشگاه فرش استان را 6 ميليارد تومان عنوان و خاطرنشان كرد: با رفع موانع بانكي و گمركي، تمامي معوقات و مطالبات اين طرح در سال جاري تامين و پرداخت خواهد شد. وی با اعلام حمایت مجموعه مدیریتی استان از صنعت فرش استان قم خاطر نشان کرد: این نمایشگاه توانایی معرفي توانمندی‌های تولیدکنندگان فرش استان قم را داشته و امكان خوبي براي معرفي ظرفیت‌های فرهنگی و هنری فرش استان قم فراهم خواهد كرد.