امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

مذاکرات موفقیت آمیز در جهت تأمین نخ ابریشم فرش دستباف قم در تور صنعتی شمال کشور

.

مهندس روح الله  ابراهیمی، تور صنعتي جمعي از مديران و فعالان فرش دستلاف قم به استان گيلان به منظور رايزني براي تامين مواد اوليه مورد نياز صنعت فرش دستباف قم را بسيار مثبت و تاثير گذار ارزيابي كرد.

وي با بيان اينكه برگزاری اين تور تخصصی صنعتی در استان گیلان با حضوراعضای اصلی خوشه فرش استان قم شامل روساي اتحاديه بافندگان، اتحاديه فرش دستباف روستايي، انجمن هنرمندان طراح و نقاش فرش دستباف و جمعي از توليد كنندگان حضور داشتند اظهارداشت: در اين تور صنعتي رايزني هاي تاثير گذاري در جهت تامین نخ ابریشم فرش دستباف قم، توسط کارخانجات استان گیلان انجام شد.

مهندس ابراهیمی افزود: با تحقیقات و مطالعات انجام شده توسط عامل توسعه خوش فرش استان قم مشخص گرديد تآمین نخ ابریشم در سطح استان كه بخش قابل توجهي از آن وارداتي از كشور چين است، از دغدغه های اصلی تولیدکنندگان فرش قم به حساب مي آيد.

وي ادامه داد: برهمين اساس با برنامه ريزي صورت گرفته یک تور صنعتی توسط شركت شهركهاي صنعتي استان براي حضور و ديدار دست اندركاران قمي اين صنعت  با کارخانجات تولیدی این ماده اولیه در استان گیلان برگزار و دو طرف وارد مذاکره جدي و فني شدند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان قم با بيان اينكه تولید کننده نخ ابریشم در این استان توانايي و قابلیت تولید نخ با کیفیت مورد نیاز فرش استان قم را دارا مي باشد گفت: تولید کنندگان فرش دستباف قم طي نشستهاي تخصصي و بازديدهاي ميداني  آمادگی کامل خود را جهت انعقاد قرارداد درصورت تأمین کیفیت مطلوب و مورد نیاز خود را اظهار نمودند.

وی در بخش ديگري از سخنان خود از استقبال مسوولان دولتي استان گيلان در اين خصوص خبرداد و خاطر نشان ساخت: در ديداري با فرمانداري شهرستان لنگرود اين استان بر ضرورت تعامل و نزديك توليد كنندگان مواد اوليه و مصرف كنندگان در داخل كشور مورد تاكيد قرارگرفت.

مهندس ابراهيمي ادامه داد: این امر تأثیر به سزایی در جهت اشتغالزایی و ارزش افزوده فراوان در صنعت تولید نخ ابریشم و همچنین صنعت نوغان داری و جلوگیری از نابودی این صنعت در كشور دارد و از سوي ديگر بهره مندي و تامين 90 درصد مصرف توليد كنندگان قمي از توليدات داخلي ر ا در پي خواهد داشت.

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم