امروز دوشنبه ۹۸/۷/۲۹

بررسي خوشه هاي كسب و كار قم توسط اعضای نهاد رياست جمهوري

.

دستاوردهاي خوشه هاي كسب و كار قم مورد ارزيابي و تحليل مدير كل سرمايه گذاري مركز توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم: مهندس روح اله ابراهيمي با اعلام اين خبر اظهار داشت: خوشه هاي كسب و كار يكي از سيستم هاي مديريتي و حمايتي سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي است كه در سالهاي اخير اجرايي شده و خوشبختانه نتايج مثبتي را درپي داشته است.

وي افزود : خوشه هاي كسب و كار در تلاش هستند تا با برنامه ريزي و تحليل شرايط مختلف و بررسي عوامل اوليه و نهايي در توليد كالا و محصولات صنعتي، توليد كنندگان را ياري نمايد تا در يك كار، گروهي ضمن توجه به صنايع بالا و پايين دستي خود نسبت به توليد كالا اقدام نمايند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي قم خاطر نشان ساخت: ‌اين شركت با توجه به ظرفيت هاي موجود استان قم تاكنون 6 خوشه كسب و كار شناسايي كه 3 خوشه آن عملياتي شده و خوشه كسب و كار كفش و دمپايي قم به عنوان نخستين خوشه استان توانسته است در سطح كشور مقام نخست خوشه ها را به خود اختصاص دهد.

وي اضافه كرد: موفقيت هاي قم در بحث خوشه هاي كسب و كار موجب گرديد تا اين روش ضمن كسب موفقيت و مطرح شدن به عنوان يك سيستم نوين و قابل اجرا در كشور، مورد توجه مسولان تصميم گير در سطح كلان نيز قرار گيرد.

مهندس ابراهيمي ادامه داد: ‌با توجه به موفقيت هاي عنوان شده مديران كل هماهنگي و نظارت بر امور فني حوزه معاون اول رياست جمهوري و مدير كل سرمايه گذاري مركز توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري در نشستي تخصصي با مديران و كارشناسان شركت شهركهاي صنعتي قم و همچنين عاملان و فعالان خوشه كسب و كار استان دستاوردها و قابليت اجراي اين سيستم در بخشهاي مختلف كشور را مورد ارزيابي قرار دادند.

وي با بيان اينكه مديران كل نهاد رياست جمهوري از چندين مركز كارگاهي فرش، توليد قطعات كفش و مبلمان بازديد كردند گفت:‌ در بررسي هاي به عمل آمده معتقديم خوشه هاي كسب و كار مي توانند به عنوان مدلي مناسب در توسعه و تقويت مشاغل خانگي نقش مهم و تاثير گذار ايفا كنند.