امروز دوشنبه ۹۸/۱۱/۷

یونس عالی پور: حضور ۶۰ توليد كننده فرش دستباف قم در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی فرش ...

.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اعلام كرد: بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي فرش دستباف تهران با حضور توليد كنندگان و صادركنندگان صاحب نام داخلي از يكم تا هفتم مهر ماه آينده در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران بر پا مي شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، يونس عالي پور افزود: نمايشگاه فرش دستباف ايران همه ساله در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران ميزبان بيش از ۴۰۰ توليدكننده و صادركننده فرش‌هاي دستباف از اقصي‌ نقاط كشورمان است. 

عالی پور، حضور ۲۰۰ توليدكننده و بازرگان صاحب‌ نام ايراني و غير ايراني فرش دستباف از ۶۰ كشور جهان را به عنوان ديگر رخداد اين نمايشگاه ذكر كرد. 

وي اضافه كرد: مدعويني از كشورهاي مختلف از جمله سوئيس، اتريش، ژاپن، اوروگوئه، روسيه، بوسني، دانمارك، كانادا، اسپانيا، يونان، تركيه و كرواسي در اين نمايشگاه حاضر خواهند شد. 

عالي پور، برگزاري نشست تخصصي با بازرگانان داخلي و خارجي و انجمن‌هاي طراحي و نقاشي را از برنامه هاي جنبي اين نمايشگاه ذكر كرد و گفت: مركز ملي فرش نيز جلساتي با مسئولين استاني به منظور رسيدگي به مشكلات در محل نمايشگاه برگزار مي كنند. 

وي از حضور ۶۰ توليد كننده فرش دستباف قم در نمايشگاه ياد شده خبر داد و افزود: استقبال فرشبافان استان قم براي مشاركت در اين نمايشگاه قابل توجه است و با توجه به برند شدن شهرت و آوازه فرش دستباف قم در سطوح بين المللي، انگيزه فرشبافان نسبت به سنوات قبل چند برابر شده و رشد فني و هنري تاثيرگذاري داشته كه توانسته به جايگاه شايسته اي دست يابد. 

عالي پور، ويژگي عمده فرش دستباف قم را صادراتي بودن آن دانست و اظهار داشت: طي پنج ماه نخست امسال بر اساس اعلام آمار گمركات استان قم بيش از ۱۰ ميليون دلار فرش به كشورهاي خاورميانه صادر شده است. 

گزارش شبكه اطلاع رساني وزارت صنعت، معدن و تجارت حاكي است؛ بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي فرش دستباف تهران با حضور توليد كنندگان و صادركنندگان صاحب نام داخلي از يكم تا هفتم مهر ماه از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ شب در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران آماده بازديد عموم خواهد بود.